The Aeronaut
Cart 0
 

come WATCH WITH US!

All games shown in 4K on our 72" Tv with surround sound. So which ever of the nations you are supporting it will be a cracking atmosphere here at the Aeronaut.

All England Games will be live in the WORLD CUP ROOM room. With a capacity of 200, its very own bar and sound system, the atmosphere will be second to none...... Every goal, every decision, every off-side, every dream shattered....... And it's Live!!!!

"Let the Games Begin"

LINE UP:

Thu June 14: Russia v Saudi Arabia (Group A) - Moscow (Luzhniki), 5 - 0

Fri June 15: Egypt v Uruguay (Group A) - Ekaterinburg, 0 - 1

Fri June 15: Morocco v Iran (Group B) - St Petersburg, 0 - 1

Fri June 15: Portugal v Spain (Group B) - Sochi, 3 - 3

Sat June 16: France v Australia (Group C) - Kazan, 2 - 1

Sat June 16: Argentina v Iceland (Group D) - Moscow (Spartak), 1 - 1

Sat June 16: Peru v Denmark (Group C) - Saransk, 0 - 1

Sat June 16: Croatia v Nigeria (Group D) - Kaliningrad, 2 - 0

Sun June 17: Costa Rica v Serbia (Group E) - Samara, 0 - 1

Sun June 17: Germany v Mexico (Group F) - Moscow (Luzhniki), 0 - 1

Sun June 17: Brazil v Switzerland (Group E) - Rostov-on-Don, 1 - 1

Mon June 18: Sweden v South Korea (Group F) - Nizhny Novgorod, 1 - 0

Mon June 18: Belgium v Panama (Group G) - Sochi, 3 - 0

Mon June 18: Tunisia v England (Group G) - Volgograd, 1 - 2

Tues June 19: Colombia v Japan (Group H) - Saransk, 1 - 2

Tues June 19: Poland v Senegal (Group H) - Moscow (Spartak), 1 - 2

Tues June 19: Russia v Egypt (Group A) - St Petersburg, 3 - 1

Wed June 20: Portugal v Morocco (Group B) - Moscow (Luzhniki), 1 - 0

Wed June 20: Uruguay v Saudi Arabia (Group A) - Rostov-on-Don, 1 - 0

Wed June 20: Iran v Spain (Group B) - Kazan, 0 - 1

Thu June 21: Denmark v Australia (Group C) - Samara, 1 - 1

Thu June 21: France v Peru (Group C) - Ekaterinburg, 1 - 0

Thu June 21: Argentina v Croatia (Group D) - Nizhny Novgorod, 0 - 3

Fri June 22: Brazil v Costa Rica (Group E) - St Petersburg, 2 - 0

Fri June 22: Nigeria v Iceland (Group D) - Volgograd,2 - 0

Fri June 22: Serbia v Switzerland (Group E) - Kaliningrad, 1 - 2

Sat June 23: Belgium v Tunisia (Group G) - Moscow (Spartak), 5 - 2

Sat June 23: South Korea v Mexico (Group F) - Rostov-on-Don, 0 - 2

Sat June 23: Germany v Sweden (Group F) - Sochi, 2 - 1

Sun June 24: England v Panama (Group G) - Nizhny Novgorod, 6 - 1

Sun June 24: Japan v Senegal (Group H) - Ekaterinburg, 2 - 2

Sun June 24: Poland v Colombia (Group H) - Kazan, 0 - 3

Mon June 25: Uruguay v Russia (Group A) - Samara, 3 - 0

Mon June 25: Saudi Arabia v Egypt (Group A) - Volgograd, 2 - 1

Mon June 25: Spain v Morocco (Group B) - Kaliningrad, 2 - 2

Mon June 25: Iran v Portugal (Group B) - Saransk, 1 - 1

Tues June 26: Denmark v France (Group C) - Moscow (Luzhniki), 0 - 0

Tues June 26: Australia v Peru (Group C) - Sochi, 0 - 2

Tues June 26: Nigeria v Argentina (Group D) - St Petersburg, 1 - 2

Tues June 26: Iceland v Croatia (Group D) - Rostov-on-Don, 1 - 2

Wed June 27: South Korea v Germany (Group F) - Kazan, 3pm

Wed June 27: Mexico v Sweden (Group F) - Ekaterinburg, 3pm

Wed June 27: Serbia v Brazil (Group E) - Moscow (Spartak), 7pm

Wed June 27: Switzerland v Costa Rica (Group E) - Nizhny Novgorod, 7pm

Thu June 28: Japan v Poland (Group H) - Volgograd, 3pm

Thu June 28: Senegal v Colombia (Group H) - Samara, 3pm

Thu June 28: England v Belgium (Group G) - Kaliningrad, 7pm

Thu June 28: Panama v Tunisia (Group G) - Saransk, 7pm

 

Last 16

Sat June 30: 1C v 2D - Kazan, 3pm (Match 50)

Sat June 30: 1A v 2B - Sochi, 7pm (Match 49)

Sun July 1: 1B v 2A - Moscow (Luzhniki), 3pm (Match 51)

Sun July 1: 1D v 2C - Nizhny Novgorod, 7pm (Match 52)

Mon July 2: 1E v 2F - Samara, 3pm (Match 53)

Mon July 2: 1G v 2H - Rostov-on-Don, 7pm (Match 54)

Tues July 3: 1F v 2E - St Petersburg 3pm (Match 55)

Tues July 3: 1H v 2G - Moscow (Spartak), 7pm (Match 56)

 

Quarter-finals

Fri July 6: Winner match 49 v Winner match 50 - Nizhny Novgorod, 3pm (Match 57)

Fri July 6: Winner match 53 v Winner match 54 - Kazan, 7pm (Match 58)

Sat July 7: Winner match 55 v Winner match 56 - Samara, 3pm (Match 60)

Sat July 7: Winner match 51 v Winner match 52 - Sochi, 7pm (Match 59)

 

Semi-finals

Tues July 10: Winner match 57 v Winner match 58 - St Petersburg, 7pm

Wed July 11: Winner match 59 v Winner match 60 - Moscow (Luzhniki), 7pm

 

Third-place play-off

Sat July 14: St Petersburg, 3pm

 

Final

Sun July 15: Moscow (Luzhniki), 4pm

Bobby-Moore.jpg
 Where it all started!!!

Where it all started!!!

 Genius!!!!

Genius!!!!

 The current Champions

The current Champions

 Nearly, Oh so nearly.......

Nearly, Oh so nearly.......

 GRRRRRRRRRRRR

GRRRRRRRRRRRR

 Ouch

Ouch

 Did it? Didn't it?

Did it? Didn't it?

 This defanitely did!

This defanitely did!

 The Dummy

The Dummy

 What a Goalllllll

What a Goalllllll

 The Crowd Are On the Pitch, They Think It's All Over........ It Is Now!!!!

The Crowd Are On the Pitch, They Think It's All Over........ It Is Now!!!!